امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 1 June , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ - 10 شوال 1441
شناسه خبر : 501
  پرینتخانه » دسته‌بندی نشده الوانی, دکتر سید مهدی الوانی, مجله مدیریت, مقالات دکتر سید مهدی الوانی تاریخ انتشار : 04 ژانویه 2018 - 0:00 | 24 بازدید | ارسال توسط :

مقاله: تحلیل راهبردهای مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با رویکرد فناوری اطلاعات

تحلیل راهبردهای مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با رویکرد فناوری اطلاعات نویسنده: الوانی، سید مهدی؛ رئیس صفری، مجتبی؛ مجله: پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی » زمستان ۱۳۹۳ – شماره ۱۸ علمی-پژوهشی ‏(۲۴ صفحه – از ۱ تا ۲۴) چکیده: با توجه به کاربرد روزافزون فناوری اطلاعات در سازمان‌ها، به‌عنوان یک مزیت رقابتی، هر سازمان برای تطبیق […]

تحلیل راهبردهای مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با رویکرد فناوری اطلاعات

نویسنده: الوانی، سید مهدی؛ رئیس صفری، مجتبی؛

مجله: پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی » زمستان ۱۳۹۳ – شماره ۱۸ علمی-پژوهشی ‏(۲۴ صفحه – از ۱ تا ۲۴)
چکیده:
با توجه به کاربرد روزافزون فناوری اطلاعات در سازمان‌ها، به‌عنوان یک مزیت رقابتی، هر سازمان برای تطبیق با فضای جدید، بایستی درکی عمیق از راهبردهای مدیریت منابع انسانی به‌ دست آورد تا از این رهگذر و در جریان رقابت فشرده، از مزیت‌های رقابتی به‌کارگیری فناوری در عصر فناوری اطلاعات استفاده کند. هدف از انجام این تحقیق، بررسی تفاوت بین رویکرد راهبرد سازمان‌ها در تطبیق راهبردهای مدیریت منابع انسانی با راهبردهای فناوری اطلاعات برای پاسخ‌گویی به نیاز‌های خدماتی مشتریان وکسب مزایای رقابتی است. پژوهش حاضر، تحقیق کیفی از نوع تحلیل محتوا است که برای گردآوری داده‌ها از ابزار مصاحبه استفاده شده است. جامعه‌ی آماری در این پژوهش دو بانک بزرگ کشور (بانک ملت و بانک پارسیان) می‌باشدکه برای انتخاب نمونه‌های تحقیق از روش گلوله‌برفی [Snowball Sampling] استفاده شده است. نتایج تحقیق نشان داد که هر دو بانک با بهره‌گیری از رویکرد‌های متفاوت در راهبردهای مدیریت منابع انسانی قابلیت‌ها و توانایی‌های خود را در به‌کارگیری اثربخش فناوری اطلاعات برای توسعه‌ی خدمات بانکی و کسب مزایای رقابتی، بهبود بخشیدند.

کلید‌واژه‌ها:
صنعت بانکداری ،راهبرد منابع انسانی ،راهبرد فناوری اطلاعات

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.